Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

ZAJĘCIA PLASTYCZNE

Utworzono dnia 31.07.2022

Gminna Biblioteka Publiczna w Nowem oraz Centrum Kultury "Zamek" przygotowali 14.07.2022 r. dla najmłodszych zajęcia plastyczne. Pomysłodawczyni zajęć pani Laura Wołoszyn nadzorowała prace dzieci, które uruchomiły wodze fantazji i wyczarowały "MORZE NA TALERZU". Wesołych wakacji!!!

  

czytaj dalej na temat: ZAJĘCIA PLASTYCZNE

ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ

Utworzono dnia 18.07.2022

 

  

  

 

 

 

Odjazdowy Bibliotekarz to ogólnopolska akcja, w której bibliotekarze, czytelnicy, miłośnicy książek i rowerów, mogą przyjemnie i aktywnie spędzić letnie popołudnie w gronie osób o podobnych pasjach.

Gminna Biblioteka Publiczna w Nowem zorganizowała w dniu 16.07.2022r. rajd rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz”. Rajd wystartował spod przedszkola w Nowem. Jechaliśmy ścieżką rowerową do filii bibliotecznej w Rychławie. Na miejscu uczestnicy rajdu wzięli udział w zabawach ruchowych z chustą animacyjną w wyremontowanych pomieszczeniach Wiejskiego Domu Kultury w Rychławie, a następnie  zapoznali się z księgozbiorem filii bibliotecznej w Rychławie. Jedna osoba wypożyczyła wypatrzoną książkę z ulubionym bohaterem. Przy zapachu pieczonych jagodzianek bibliotekarze przeprowadzili dla dorosłych quiz literacki, a dla dzieci konkurs Jaka to bajka?  Wszyscy udzielili poprawnych odpowiedzi i otrzymali nagrody. Najmłodsi uczestnicy rajdu czytali informacje na temat zdrowotnych właściwości jagody leśnej (czernicy), z czego skorzystali wszyscy obecni słuchacze. Przed drogą powrotną raczyliśmy się świeżutkimi jagodziankami i napojami, które dostarczyły niezbędnej energii do jazdy na rowerze. Mimo niezbyt sprzyjających warunków pogodowych wszyscy uczestnicy rajdu wrócili do domów w wyśmienitych humorach. Bibliotekarze bardzo dziękują wszystkim uczestnikom rajdu za obecność. Do zobaczenia za rok!

 

czytaj dalej na temat: ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ

NOWOŚCI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY - LIPIEC 2022

Utworzono dnia 13.07.2022

NOWOŚCI DLA DOROSŁYCH - LIPIEC 2022

Utworzono dnia 13.07.2022

ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ

Utworzono dnia 11.07.2022

PLANSZOWE NOWE

Utworzono dnia 05.07.2022

1 lipca Gminna Biblioteka Publiczna w Nowem, CK "Zamek" oraz Klub Gier Planszowych GEEKony przygotowali dla mieszkańców możliwość zabawy przy grach planszowych. W spotkaniu wzięło udział około 50 osób. Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspaniałą zabawę. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni producentowi mebli Klose za ufundowany poczęstunek. Do zobaczenia na kolejnej odsłonie z grami planszowymi 12 sierpnia 2022 r. w godzinach 17:00 - 21:00  na poddaszu Centrum Kultury "Zamek". Zapraszamy!!!

  

czytaj dalej na temat: PLANSZOWE NOWE

KSIĄŻKI W JĘZYKU UKRAIŃSKIM

Utworzono dnia 29.06.2022

Gminna Biblioteka Publiczna w Nowem bierze udział w projekcie „Podaruj książkę ukraińskim dzieciom”, realizowanym wspólnie przez Fundację Metropolia Dzieci i Instytut Książki. Celem projektu jest zapewnienie dostępu do literatury w języku ojczystym uchodźcom z Ukrainy, którzy w Polsce znaleźli swój nowy dom. W ramach projektu w bibliotece pojawiły się 22 książki w języku ukraińskim, co mamy nadzieję, pozwoli ich odbiorcom poczuć się częścią czytelniczej społeczności.


             

 

 

czytaj dalej na temat: KSIĄŻKI W JĘZYKU UKRAIŃSKIM

DARY - DZIAŁ DLA DOROSŁYCH - CZERWIEC 2022

Utworzono dnia 28.06.2022

NOWA PUBLIKACJA WOJCIECHA KOŚCIŃSKIEGO

Utworzono dnia 23.06.2022

DZIEŃ OJCA

Utworzono dnia 23.06.2022
DZISIAJ UPŁYWA TERMIN ODDANIA KSIĄŻEK WYPOŻYCZONYCH W DNIU 

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Grudzień 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 15

W poprzednim tygodniu: 104

W tym miesiącu: 69

W poprzednim miesiącu: 306

Wszystkich: 21987