Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Biblioteka po remoncie

Utworzono dnia 18.10.2021

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Nowem pojawili się pierwsi czytelnicy po przerwie, która wymuszona była pracami remontowymi. Miło było zobaczyć stałych czytelników, wśród których znalazła się Pani Anna. Zapraszamy wszystkich miłośników dobrej literatury do biblioteki! Oddział dla dorosłych znajduje się na pierwszym piętrze, natomiast Oddział dla dzieci i młodzieży na drugim piętrze. Na poszczególne poziomy można wjechać windą. Do zobaczenia w bibliotece.

czytaj dalej na temat: Biblioteka po remoncie

PRZEPROWADZKA

Utworzono dnia 03.09.2021

Uprzejmie informujemy, że w związku z przenosinami księgozbioru do właściwych pomieszczeń bibliotecznych Gminna Biblioteka Publiczna w Nowem będzie zamknięta od 20 września  do 15 października 2021r. 

czytaj dalej na temat: PRZEPROWADZKA

KONKURS "BAW SIĘ RAZEM Z NAMI"

Utworzono dnia 16.08.2021

KONKURS DLA OSÓB ZGROMADZONYCH W AMFITEATRZE 17.08.2021 O GODZINIE 11:00 W RAMACH WAKACYJNYCH ZABAW I KONKURSÓW  Z CYKLU "BAW SIĘ RAZEM Z NAMI".

ODGADNIJ, JAK NAZYWAJĄ SIĘ OBIEKTY, KTÓRE ZNAJDUJĄ SIĘ PONIŻEJ. WPISZ ODPOWIEDZI POD KODEM QR, KTÓRY OTRZYMAŁAŚ (-EŚ) W AMFITEATRZE I PRZYJDŹ DO BIBLIOTEKI. PIERWSZE 3 OSOBY OTRZYMAJĄ NAGRODY. POWODZENIA!!!

   

KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY!!!

NAGRODZONE OSOBY NA ZDJĘCIACH PONIŻEJ. GRATULUJEMY!!!

        

POZOSTAŁE OSOBY, KTÓRE DOSTARCZYŁY KARTKI Z KODEM QR I WŁAŚCIWYMI ODPOWIEDZIAMI, OTRZYMAŁY W RAMACH NAGRODY POCIESZENIA MODELE OBIEKTÓW DO SKLEJENIA. RÓWNIEŻ GRATULUJEMY!!!

czytaj dalej na temat: KONKURS "BAW SIĘ RAZEM Z NAMI"

MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK

Utworzono dnia 09.08.2021

Kinga jest jedną ze stałych czytelniczek naszej biblioteki i kolejny raz udało Jej się zebrać komplet naklejek w ramach projektu "MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK". GRATULUJEMY!!!

czytaj dalej na temat: MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK

ACADEMICA

Utworzono dnia 04.08.2021

Za pośrednictwem Gminnej Biblioteki Publicznej w Nowem można korzystać z zasobów cyfrowych udostępnianych przez Bibliotekę Narodową. Dzięki projektowi ACADEMICA czytelnik zyskuje bezpłatny dostęp do ponad 3 458 228 publikacji, w tym artykułów, monografii, całych numerów czasopism, współczesnego piśmiennictwa naukowego ze wszystkich dziedzin, a także najnowszych wydań podręczników akademickich, tekstów źródłowych i literatury pięknej.

Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych ACADEMICA powstała w oparciu o tradycyjny system wypożyczeń międzybibliotecznych. Głównym celem projektu jest uzupełnienie,  a w przyszłości zastąpienie tradycyjnej formy wypożyczeń międzybibliotecznych, wypożyczaniem publikacji w postaci cyfrowej, które mogą trafić do szerszego niż do tej pory grona czytelników.

czytaj dalej na temat: ACADEMICA

Ogłoszenie

Utworzono dnia 29.07.2021

Z powodu prac remontowych 30.07.2021r. (piątek) Gminna Biblioteka Publiczna w Nowem czynna do godziny 13:00.

czytaj dalej na temat: Ogłoszenie

MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK

Utworzono dnia 27.07.2021

Justyna to kolejna czytelniczka, która otrzymała dyplom za regularne wypożyczanie i czytanie książek w ramach akcji MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK. Gratulujemy!!!

czytaj dalej na temat: MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK

MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK

Utworzono dnia 08.07.2021

Bibliotekarze są bardzo szczęśliwi, gdy mogą wręczyć kolejny dyplom młodemu czytelnikowi za systematyczne wypożyczanie i czytanie książek. Magdalena otrzymała także pamiątkową przypinkę "MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK". GRATULUJEMY!!!

czytaj dalej na temat: MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK

ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ

Utworzono dnia 29.06.2021

MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK

Utworzono dnia 25.06.2021

Bolek przystąpił do ogólnopolskiej akcji MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK. Otrzymał w prezencie wyprawkę czytelniczą oraz kartę do zbierania naklejek. Dzięsięć wizyt w bibliotece powiązanych z wypożyczeniem książek zaowocuje wręczeniem pamiątkowego dyplomu i przypinki. Powodzenia!!!

 

czytaj dalej na temat: MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK
DZISIAJ UPŁYWA TERMIN ODDANIA KSIĄŻEK WYPOŻYCZONYCH W DNIU 

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Styczeń 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 50

W poprzednim tygodniu: 62

W tym miesiącu: 200

W poprzednim miesiącu: 224

Wszystkich: 19115