Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

WYSTAWA

Utworzono dnia 09.09.2022

ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE Z KSIĄŻKĄ W TLE

Utworzono dnia 08.09.2022

SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI

Utworzono dnia 31.08.2022

25.08.2022 r. odbyło się spotanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem przedmiotem żywiołowych dyskusji była poezja autorstwa Ewy Lipskiej i Elisabet Kristin Jökulsdóttir.

czytaj dalej na temat: SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI

NOWOŚCI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY - SIERPIEŃ 2022

Utworzono dnia 20.08.2022

NOWOŚCI - SIERPIEŃ 2022

Utworzono dnia 17.08.2022

ZAJĘCIA PLASTYCZNE

Utworzono dnia 17.08.2022

9 sierpnia odbyły się zajęcia plastyczne. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i gratulujemy, ponieważ Wasze prace są naprawdę wyjątkowe. 

  

czytaj dalej na temat: ZAJĘCIA PLASTYCZNE

DARY OD CZYTELNIKÓW - LIPIEC 2022

Utworzono dnia 31.07.2022

Kociewiacy mają swoje święto podczas Jarmarku św. Dominika!

Utworzono dnia 31.07.2022

Kociewiacy mają swoje święto podczas Jarmarku św. Dominika!

  

Jarmark św. Dominika to jedna z największych imprez handlowo-wystawienniczych, która swoją tradycją sięga 1260 roku. Tegoroczna edycja, podobnie jak w ubiegłych latach, przyciąga turystów z Polski i Europy. Już 5 sierpnia właśnie na Jarmarku św. Dominika w Gdańsku Kociewiacy zaprezentują swój Region podczas Święta KOCIEWIA.

Święto Kociewia to jedyne takie wydarzenie, które integruje Kociewiaków z trzech powiatów: starogardzkiego, tczewskiego oraz świeckiego, a ponadto ukazuje kulturę tego pomorskiego Regionu mieszkańcom Gdańska i turystom. Wydarzenie rozpocznie Korowód Kociewski, który przejdzie ulicami Głównego Miasta – od Bramy Zielonej na Targ Rybny.

- Korowód Kociewski do barwny przemarsz Kociewiaków, którzy śpiewem i tańcem zapraszają przechodniów do wspólnej zabawy. Biorą w nim udział zarówno osoby mieszkające w naszym regionie jak i jego sympatycy. – Wyjaśnia Piotr Kończewski, Dyrektor Biura LOT KOCIEWIE. – Już tradycyjnie przemarsz wyruszy spod Zielonej Bramy około godziny 14.00. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą wziąć udział w tym kolorowym pochodzie.

Na Targu Rybnym rozpocznie się kolejna część Święta Kociewia, czyli Unikaty z Kociewia. To prezentacja muzyków z regionu na scenie, a także kramy z rękodziełem, warsztatami, lokalnym jedzeniem przygotowanym przez Koła Gospodyń Wiejskich, a także pokazy rycerskie, animacje dla najmłodszych i wiele innych.

- Unikaty mają swój bogaty program artystyczny, podczas którego zespoły zaprezentują zarówno utwory w gwarze kociewskiej, jak i własne aranżacje popularnych polskich i zagranicznych przebojów. – mówi Stefan Galiński ze Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim. – Poza tym dla mieszkańców Gdańska i turystów będą czekać stoiska z tradycyjnymi wypiekami kociewskimi oraz wiele atrakcji, które pomogą bliżej poznać nasz region i jego walory.

Ostatnim elementem Święta Kociewia będzie finisaż wystawy Kociewie ART w Nadbałtyckim Centrum Kultury. W Ratuszu Staromiejskim swoje prace zaprezentują Joanna Czarnecka, Agnieszka Jarosz oraz Józef Olszynka. Całość uświetni pokaz mody kolekcji sukien „Awangarda Kociewska” Kamili Froelke – projektantki, której kreacje pojawiały się na wybiegach w Nowym Jorku, Berlinie czy Mediolanie.

- Dzięki współpracy z Nadbałtyckim Centrum Kultury prace artystów z Kociewia można zobaczyć w Ratuszu Staromiejskim na ulicy Korzennej 33/35. Jest to wyjątkowa okazja, aby pokazać, że Kociewie to nie tylko do folklor, ale również sztuka współczesna. – podkreśla Grzegorz Oller z Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim. – Wystawę będzie można zwiedzać od 29 lipca do 5 sierpnia.    

Święto Kociewia już na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń jarmarkowych. Ten wyjątkowy dzień nie tylko łączy setki Kociewiaków w radosnych obchodach, ale także pozwala kultywować kulturowe bogactwo Pomorza.

czytaj dalej na temat: Kociewiacy mają swoje święto podczas Jarmarku św. Dominika!

MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK

Utworzono dnia 31.07.2022

Gratulacje dla Nikodema, Blanki, Antosi, Zuzi i Ignacego nagrodzonych za aktywne wypożyczanie i czytanie książek w ramach akcji MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK.

      

 

czytaj dalej na temat: MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK

BAW SIĘ RAZEM Z NAMI

Utworzono dnia 31.07.2022

 

20 lipca Centrum Kultury "Zamek" oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Nowem zorganizowali dla dzieci zabawy na świeżym powietrzu. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie i wspólną zabawę. Zapraszamy na kolejną odsłonę zabaw 16 sierpnia 2022 r. na godzinę 11:00 do amfiteatru.

czytaj dalej na temat: BAW SIĘ RAZEM Z NAMI
DZISIAJ UPŁYWA TERMIN ODDANIA KSIĄŻEK WYPOŻYCZONYCH W DNIU 

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Grudzień 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 16

W poprzednim tygodniu: 104

W tym miesiącu: 70

W poprzednim miesiącu: 306

Wszystkich: 21988