Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

NIESPODZIEWANA WIZYTA

Utworzono dnia 29.10.2019

25 października odwiedziła nas pochodząca z Nowego poetka Pani Zofia Daniel. W prezencie przekazała nam swoje dwa tomiki wierszy.
Dziękujemy!

czytaj dalej na temat: NIESPODZIEWANA WIZYTA

ZAJĘCIA BIBLIOTECZNE 16.10.2019r. Z WYCHOWANKAMI SOSW Z WARLUBIA

Utworzono dnia 17.10.2019

      

Wychowankowie internatu wraz z Panią Danutą Zaborowską po raz kolejny odwiedzili naszą placówkę. Na początku spotkania obejrzeli interaktywną wersję bajki o "Smoku wawelskim". Na każdej ze stron interaktywnej książki na dzieci czekało mnóstwo atrakcji, które wspólnie odkrywaliśmy. Na koniec spotkania bibliotekarz zaproponował zabawę z rozszerzoną rzeczywistością w aplikacji Quiver. Ten prosty program umożliwia "ożywienie" elementów z pozoru zwyczajnej dziecięcej kolorowanki i przedstawienie ich w postaci ruchomej grafiki 3D na ekranie tabletu. Niespodzianka polegała na tym, że dzieciom nie zdradziliśmy efektów, jakie przyniesie pokolorowanie obrazka. Zaskoczeniem były zatem wielobarwne, animowane kolorowanki. Miłośnicy nowych technologii świetnie się bawili odkrywając czekające na nich niespodzianki. Bibliotekarze dziękują serdecznie za wizytę i przepiękne autoportrety, które otrzymaliśmy. Do zobaczenia na kolejnych zajęciach bibliotecznych. 

czytaj dalej na temat: ZAJĘCIA BIBLIOTECZNE 16.10.2019r. Z WYCHOWANKAMI SOSW Z WARLUBIA

SPOTKANIE DKK - "UŁUDA" I "MIŁOŚĆ NA GIGANCIE"

Utworzono dnia 11.10.2019

Wczoraj odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Przedmiotem dyskusji były wyjątkowo dwie książki. Zarówno "Ułuda" Artura Cieślara, jak i "Miłość na gigancie" Anity Scharmach nie wzbudziły burzliwej dyskusji. Dyskusja przebiegała spokojnie, ale bardzo rzeczowo. Zachęcamy do lektury. 

     

czytaj dalej na temat: SPOTKANIE DKK - "UŁUDA" I "MIŁOŚĆ NA GIGANCIE"

Rezerwacje i zamówienia!!!

Utworzono dnia 08.10.2019

Przypominamy, że książki zarezerwowane czekają na odbiór przez 7 dni. Zamówione książki również będą czekały na odbiór 7 dni od momenu zwrotu książki przez poprzednika. Jeżeli czytelnik podał przy rejestracji adres e-mail, wówczas  informacja o czekającej książce do odbioru zostanie przekazana na wskazany adres poczty elektronicznej. Po 7 dniach rezerwacje i zamówienia będą kasowane, zatem prosimy o sprawdzanie poczty.

czytaj dalej na temat: Rezerwacje i zamówienia!!!

SPOTKANIE DKK - "Mazel tow" J.S. Margot

Utworzono dnia 06.09.2019

Wczoraj odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki po wakacyjnej przerwie. Przedmiotem dyskusji była książka pt."Mazel tow". W czasie wymiany zdań pojawiły się opinie czytelników na temat obyczajów i tradycji społeczności żydowskiej, albowiem książka poruszała właśnie ten temat. Zachęcamy do lektury.

 

czytaj dalej na temat: SPOTKANIE DKK - "Mazel tow" J.S. Margot

Biblioteka w projekcie "MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK"

Utworzono dnia 04.09.2019

 

Gminna Biblioteka Publiczna w Nowem przystąpiła do drugiej edycji projektu "MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK". Na wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym, które zapiszą się lub są zapisane do biblioteki czeka wyjątkowy prezent - wyprawka czytelnicza na dobry start.  

W wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i  spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Zapraszamy do biblioteki!!!

 

czytaj dalej na temat: Biblioteka w projekcie "MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK"

KONKURS CZYTELNICZY!!!

Utworzono dnia 13.08.2019

 

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym. Zapisy czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej w Nowem przyjmują bibliotekarze placówki. 

czytaj dalej na temat: KONKURS CZYTELNICZY!!!

BIBLIOTEKA NIECZYNNA

Utworzono dnia 12.08.2019

Uprzejmie informujemy, że Gminna Biblioteka Publiczna w Nowem będzie nieczynna 16.08.2019r. (piątek). Przepraszamy za utrudnienia i liczymy na Państwa wyrozumiałość.

czytaj dalej na temat: BIBLIOTEKA NIECZYNNA
DZISIAJ UPŁYWA TERMIN ODDANIA KSIĄŻEK WYPOŻYCZONYCH W DNIU 

Zegar

Kalendarium

Lipiec 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 38

W poprzednim tygodniu: 65

W tym miesiącu: 14

W poprzednim miesiącu: 322

Wszystkich: 13520