Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK

Utworzono dnia 17.12.2019

Kolejna czytelniczka trafiła do prestiżowego grona nagrodzonych dyplomem za systematyczne czytanie w ramach akcji "MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK". Olu, gratulujemy i życzymy wielu niezapomnianych przygód z bohaterami książek. Do zobaczenia w bibliotece!!!

czytaj dalej na temat: MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK

BIBLIOTEKA BARDZIEJ DOSTĘPNA DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ

Utworzono dnia 16.12.2019

Gminna Biblioteka Publiczna w Nowem od kilku lat uczestniczy w projekcie „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących” realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca. Projekt jest dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Biblioteka w ramach projektu otrzymała nieodpłatnie - na podstawie umowy użyczenia - urządzenie Czytak Plus, które jest przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabowidzące. Nasza placówka posiada łącznie trzy takie urządzenia. Biblioteka dzięki uprzejmości Stowarzyszenia "Larix" otrzymała bezpłatnie ponad 2000 cyfrowych książek mówionych, których można posłuchać na urządzeniu Czytak. Dzięki wsparciu Ministra Kultury Czytelnicy z wadą wzroku mają łatwiejszy dostęp do książek nagranych w postaci audiobooków. Stowarzyszenie „Larix” od 2007 r. zajmuje się nagrywaniem i udostępnianiem bibliotekom cyfrowych książek mówionych przeznaczonych dla osób niewidomych i słabowidzących. We współpracy ze Stowarzyszeniem nasza biblioteka będzie wciąż powiększać księgozbiór dostosowany dla osób z wadą wzroku. Wszystkie książki można wyszukać w naszym katalogu on-line. W celu łatwiejszej identyfikacji książek do Czytaka opatrzyliśmy je charakterystyczą ikoną   .

Zapraszamy do biblioteki! 

Regulamin wypożyczania Czytaka w zakładce poniżej "Czytaj dalej".

czytaj dalej na temat: BIBLIOTEKA BARDZIEJ DOSTĘPNA DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ

SPOTKANIE AUTORSKIE - PIOTR MASŁOWSKI

Utworzono dnia 16.12.2019

13.12.2019r. Gminna Biblioteka Publiczna w Nowem gościła nowianina Piotra Masłowskiego, który opowiadał o swojej podróży do Amazonii. Przygotowania do wyprawy trwały dwa lata. Na miejscu pana Piotra czekały liczne przeciwności losu i trudy związane z tamtejszym klimatem. Na szczęście wyprawa zakończyła się pomyślnie. Dokładny opis zmagań pana Piotra z Amazonią znajduje się w wydanej przez Niego książce "Świat oczyma Johnny'ego podróżnika". Zapraszamy do lektury!

Podróżnikowi dziękujemy za podzielenie się wrażeniami z wyprawy, natomiast licznie zgromadzonej publiczności za obecność. 

czytaj dalej na temat: SPOTKANIE AUTORSKIE - PIOTR MASŁOWSKI

SPOTKANIE AUTORSKIE - IRENA UKLEJA

Utworzono dnia 25.11.2019

    

          

W czwartek 21 listopada 2019 roku w naszej bibliotece gościliśmy niezwykłego gościa. Pani Irena Ukleja jako dziecko została razem z mamą i dwójką rodzeństwa zesłana na daleką Syberię. W trakcie spotkania z nowianami pani Irena wróciła pamięcią do tamtych tragicznych lat. Wspomnienia wzruszały i przerażały. Trudno było nam wyobrazić sobie, jak trudny los czekał na zesłanych Polaków na nieprzyjaznym stepie. Jednak dzięki sile, wytrwałości i pomocy dobrych ludzi całej rodzinie Pani Ireny udało się przeżyć zesłanie. Po siedmiu latach na obczyźnie powrócili do Polski. Niestety nie do rodzinnego Stanisławowa (obecnie Ukraina), ale do bliskiego nam Milewa. Tam Pani Irena ukończyła szkołę, a następnie wyjechała na studia. Relacja Pani Ireny wzruszyła wszystkich obecnych. Nie zabrakło jednak sympatycznego akcentu. Specjalnie na spotkanie przybył jej kolega ze szkoły podstawowej. Pan Walerian spotkał się z Panią Ireną po ponad 70 latach! Dziękujemy wszystkim tak licznie zgromadzonym na spotkaniu. Mamy nadzieję, że pełne mądrości słowa Pani Ireny zostaną z nami na długo.

czytaj dalej na temat: SPOTKANIE AUTORSKIE - IRENA UKLEJA
DZISIAJ UPŁYWA TERMIN ODDANIA KSIĄŻEK WYPOŻYCZONYCH W DNIU 

Zegar

Kalendarium

Październik 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 57

W poprzednim tygodniu: 65

W tym miesiącu: 239

W poprzednim miesiącu: 297

Wszystkich: 14556