Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

DARY OD CZYTELNIKA

Utworzono dnia 10.06.2019

Serdecznie dziękujemy Pani Karolinie za darowane książki!!!

Jedna z pozycji posiada dedykację od autorki dla naszej biblioteki, co sprawiło bibliotekarzom miłą niespodziankę. Jeszcze raz  serdecznie dziękujemy!!!

czytaj dalej na temat: DARY OD CZYTELNIKA

ZAJĘCIA BIBLIOTECZNE - GRUPA PRZEDSZKOLNA Z TRYLA

Utworzono dnia 27.05.2019

24.05.2019r. do Gminnej Biblioteki Publicznej w Nowem przybyła grupa przedszkolna z Tryla wraz opiekunami. Dzieci poznały tajniki pracy bibliotekarza i proces wypożyczania książek. Kolejnym punktem zajęć było obejrzenie na ekranie projekcyjnym interaktywnej i nietypowej legendy o "Smoku Wawelskim". Liczne grono uczniów zadeklarowało, że zapisze się do biblioteki i będzie wypożyczać i czytać książki. Zatem do zobaczenia!

czytaj dalej na temat: ZAJĘCIA BIBLIOTECZNE - GRUPA PRZEDSZKOLNA Z TRYLA

ZAJĘCIA BIBLIOTECZNE - GRUPA PSZCZÓŁKI

Utworzono dnia 27.05.2019

22 maja przybyła do naszej placówki grupa przedszkolna PSZCZÓŁKI z Przedszkola Samorządowego w Nowem. Uczestnicy zajęć podzielili się z prowadzącym spotkanie swoją wiedzą z zakresu znajomości legend i baśni, a następnie obejrzeli i wysłuchali nietypową wersję legendy o "Smoku Wawelskim". Wizualizacja była możliwa dzięki projektorowi i tabletowi. Następnie dzieci pokolorowały kartki i obejrzały poruszające się elementy pracy dzięki aplikacji "Quiver". Cieszy fakt, że liczne grono PSZCZÓŁEK regularnie czyta książki wypożyczone z naszej biblioteki. Zatem do zobaczenia!

  

czytaj dalej na temat: ZAJĘCIA BIBLIOTECZNE - GRUPA PSZCZÓŁKI

ZAJĘCIA BIBLIOTECZNE

Utworzono dnia 17.05.2019

Przesympatyczni goście z SOSW razem z bibliotekarką poznali historię zabawnego ptaszka, która wywołała mnóstwo emocji!

czytaj dalej na temat: ZAJĘCIA BIBLIOTECZNE

ZAJĘCIA BIBLIOTECZNE - GRUPA BIEDRONKI

Utworzono dnia 09.05.2019

9 maja Gminną Bibliotekę Publiczną w Nowem odwiedziły dzieci z Przedszkola Samorządowego w Nowem - Grupa Biedronki. Dzieci poznały tajniki pracy bibliotekarza i miały okazję zapoznać się z wirtualnymi wersjami bajki o "Kocie w butach" oraz legendy o "Smoku Wawelskim". Bibliotekarze dziękują serdecznie za aktywne uczestnictwo w zajęciach oraz piękne podziękowania z okazji przypadającego 8 maja Dnia Bibliotekarza. Do zobaczenia w bibliotece!

 

 

czytaj dalej na temat: ZAJĘCIA BIBLIOTECZNE - GRUPA BIEDRONKI

DZIEŃ BIBLIOTEKARZA

Utworzono dnia 09.05.2019

Wczoraj spędziliśmy Dzień Bibliotekarza  razem z naszymi zaprzyjaźnionymi bibliotekarzami z Biblioteki Publicznej Gminy Kwidzyn. Spotkanie przebiegło w przyjaznej atmosferze i zaowocowało między innymi wymianą doświadczeń z zakresu obsługi czytelników w programie "Sowa". Goście zwiedzili większość pomieszczeń zamkowych i mamy nadzieję, że będą mile wpominali pobyt w naszej placówcei urokliwym mieście.

Wszystkim bibliotekarzom życzymy satysfakcji z pracy, docenienia Waszych starań przez czytelników i tych, którzy odpowiadają za los bibliotek.

Wszystkiego najlepszego!

czytaj dalej na temat: DZIEŃ BIBLIOTEKARZA

SPOTKANIE DKK - POEZJE TOMASZA RÓŻYCKIEGO ORAZ ADAMA ZAGAJEWSKIEGO

Utworzono dnia 29.04.2019

 

26 kwietnia na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki omawialiśmy wybrane utwory poetyckie Tomasza Różyckiego oraz Adama Zagajewskiego. Spotkanie okazało się bardzo twórcze, albowiem interpretacja wybranych utworów doprowadziła do różnorodnych wniosków. Okazało się także, że merytoryczna dyskusja trwała dłużej, aniżeli dyskusje poświęcone prozie. Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu.  

 

czytaj dalej na temat: SPOTKANIE DKK - POEZJE TOMASZA RÓŻYCKIEGO ORAZ ADAMA ZAGAJEWSKIEGO
DZISIAJ UPŁYWA TERMIN ODDANIA KSIĄŻEK WYPOŻYCZONYCH W DNIU 

Zegar

Kalendarium

Październik 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 86

W poprzednim tygodniu: 94

W tym miesiącu: 228

W poprzednim miesiącu: 243

Wszystkich: 10606