Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

SPOTKANIE DKK - "UŁUDA" I "MIŁOŚĆ NA GIGANCIE"

Utworzono dnia 11.10.2019

Wczoraj odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Przedmiotem dyskusji były wyjątkowo dwie książki. Zarówno "Ułuda" Artura Cieślara, jak i "Miłość na gigancie" Anity Scharmach nie wzbudziły burzliwej dyskusji. Dyskusja przebiegała spokojnie, ale bardzo rzeczowo. Zachęcamy do lektury. 

     

czytaj dalej na temat: SPOTKANIE DKK - "UŁUDA" I "MIŁOŚĆ NA GIGANCIE"

Rezerwacje i zamówienia!!!

Utworzono dnia 08.10.2019

Przypominamy, że książki zarezerwowane czekają na odbiór przez 7 dni. Zamówione książki również będą czekały na odbiór 7 dni od momenu zwrotu książki przez poprzednika. Jeżeli czytelnik podał przy rejestracji adres e-mail, wówczas  informacja o czekającej książce do odbioru zostanie przekazana na wskazany adres poczty elektronicznej. Po 7 dniach rezerwacje i zamówienia będą kasowane, zatem prosimy o sprawdzanie poczty.

czytaj dalej na temat: Rezerwacje i zamówienia!!!

SPOTKANIE DKK - "Mazel tow" J.S. Margot

Utworzono dnia 06.09.2019

Wczoraj odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki po wakacyjnej przerwie. Przedmiotem dyskusji była książka pt."Mazel tow". W czasie wymiany zdań pojawiły się opinie czytelników na temat obyczajów i tradycji społeczności żydowskiej, albowiem książka poruszała właśnie ten temat. Zachęcamy do lektury.

 

czytaj dalej na temat: SPOTKANIE DKK - "Mazel tow" J.S. Margot

Biblioteka w projekcie "MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK"

Utworzono dnia 04.09.2019

 

Gminna Biblioteka Publiczna w Nowem przystąpiła do drugiej edycji projektu "MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK". Na wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym, które zapiszą się lub są zapisane do biblioteki czeka wyjątkowy prezent - wyprawka czytelnicza na dobry start.  

W wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i  spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Zapraszamy do biblioteki!!!

 

czytaj dalej na temat: Biblioteka w projekcie "MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK"

KONKURS CZYTELNICZY!!!

Utworzono dnia 13.08.2019

 

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym. Zapisy czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej w Nowem przyjmują bibliotekarze placówki. 

czytaj dalej na temat: KONKURS CZYTELNICZY!!!

BIBLIOTEKA NIECZYNNA

Utworzono dnia 12.08.2019

Uprzejmie informujemy, że Gminna Biblioteka Publiczna w Nowem będzie nieczynna 16.08.2019r. (piątek). Przepraszamy za utrudnienia i liczymy na Państwa wyrozumiałość.

czytaj dalej na temat: BIBLIOTEKA NIECZYNNA

SPOTKANIE DKK - "DOPÓKI ŻYCIE TRWA"

Utworzono dnia 28.06.2019

27 czerwca odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem przedmiotem dyskusji była książka "Dopóki życie trwa", która napisana została w formie dziennika. Zdecydowana większość dyskutantów pozytywnie wypowiadała się na temat omawianej pozycji. Książka przedstawia losy holenderskich rezydentów domu seniora, którzy korzystają z życia dopóki ono trwa. Jakie pomysły na jesień życia mieli mieszkańcy domu opieki, a zwłaszcza członkowie klubu "StaŻy" (skrót od słów: starzy; żywi), dowiecie się Państwo po przeczytaniu lektury. Zachęcam, naprawdę warto!!!

 

czytaj dalej na temat: SPOTKANIE DKK - "DOPÓKI ŻYCIE TRWA"
DZISIAJ UPŁYWA TERMIN ODDANIA KSIĄŻEK WYPOŻYCZONYCH W DNIU 

Zegar

Kalendarium

Grudzień 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 73

W poprzednim tygodniu: 66

W tym miesiącu: 146

W poprzednim miesiącu: 304

Wszystkich: 11194