Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK

Utworzono dnia 22.01.2020

Bibliotekarze cieszą się niezmiernie, że poszerza się grono młodych czytelników nagrodzonych dyplomami w ramach akcji "MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK". Jesteśmy z Was dumni, życzymy wielu niezapomnianych chwil z bohaterami książek i do zobaczenia w bibliotece.

   

       

    

 

 

czytaj dalej na temat: MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK

Bezpłatny dostęp do Legimi dla 4 czytelników!!!

Utworzono dnia 09.01.2020

 

Zachęcamy do korzystania z bezpłatnego dostępu do platformy Legimi, w której znajdziecie ponad 60 000 książek w formie cyfrowej – do czytania na tablecie, smartfonie lub czytnikach z systemem Android. Gminna Biblioteka Publiczna w Nowem dzięki uprzejmości Legimi dysponuje dostępem dla 4 czytelników. Zachęcamy i zapraszamy!

Aby uzyskać dostęp do serwisu wystarczy:

  • Posiadać ważną kartę biblioteczną.
  • Pobrać kod dostępu od bibliotekarza Gminnej Biblioteki Publicznej w Nowem
  • Wejść na stronę www.legimi.pl/wimbp_b i założyć darmowe konto.
  • Wpisać unikatowy kod otrzymany w bibliotece.
  • Pobrać bezpłatną aplikację Legimi.
  • Zalogować się do aplikacji i rozpocząć przygodę czytelniczą!

Aby przedłużyć dostęp do serwisu na kolejny miesiąc należy:

  1. Pobrać kod dostępu na kolejny miesiąc.
  2. Wejść na stronę www.legimi.pl/wimbp_b i  zalogować się na swoje konto wpisując login i hasło użyte podczas rejestracji do serwisu.
  3. Po zalogowaniu wpisać kod dostępu otrzymany w Bibliotece.

Wszelkie pytania w sprawach technicznych należy kierować na adres: suport@legimi.com

czytaj dalej na temat: Bezpłatny dostęp do Legimi dla 4 czytelników!!!

ŻYCZENIA

Utworzono dnia 24.12.2019

MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK

Utworzono dnia 17.12.2019

Kolejna czytelniczka trafiła do prestiżowego grona nagrodzonych dyplomem za systematyczne czytanie w ramach akcji "MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK". Olu, gratulujemy i życzymy wielu niezapomnianych przygód z bohaterami książek. Do zobaczenia w bibliotece!!!

czytaj dalej na temat: MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK

BIBLIOTEKA BARDZIEJ DOSTĘPNA DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ

Utworzono dnia 16.12.2019

Gminna Biblioteka Publiczna w Nowem od kilku lat uczestniczy w projekcie „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących” realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca. Projekt jest dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Biblioteka w ramach projektu otrzymała nieodpłatnie - na podstawie umowy użyczenia - urządzenie Czytak Plus, które jest przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabowidzące. Nasza placówka posiada łącznie trzy takie urządzenia. Biblioteka dzięki uprzejmości Stowarzyszenia "Larix" otrzymała bezpłatnie ponad 2000 cyfrowych książek mówionych, których można posłuchać na urządzeniu Czytak. Dzięki wsparciu Ministra Kultury Czytelnicy z wadą wzroku mają łatwiejszy dostęp do książek nagranych w postaci audiobooków. Stowarzyszenie „Larix” od 2007 r. zajmuje się nagrywaniem i udostępnianiem bibliotekom cyfrowych książek mówionych przeznaczonych dla osób niewidomych i słabowidzących. We współpracy ze Stowarzyszeniem nasza biblioteka będzie wciąż powiększać księgozbiór dostosowany dla osób z wadą wzroku. Wszystkie książki można wyszukać w naszym katalogu on-line. W celu łatwiejszej identyfikacji książek do Czytaka opatrzyliśmy je charakterystyczą ikoną   .

Zapraszamy do biblioteki! 

Regulamin wypożyczania Czytaka w zakładce poniżej "Czytaj dalej".

czytaj dalej na temat: BIBLIOTEKA BARDZIEJ DOSTĘPNA DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ

SPOTKANIE AUTORSKIE - PIOTR MASŁOWSKI

Utworzono dnia 16.12.2019

13.12.2019r. Gminna Biblioteka Publiczna w Nowem gościła nowianina Piotra Masłowskiego, który opowiadał o swojej podróży do Amazonii. Przygotowania do wyprawy trwały dwa lata. Na miejscu pana Piotra czekały liczne przeciwności losu i trudy związane z tamtejszym klimatem. Na szczęście wyprawa zakończyła się pomyślnie. Dokładny opis zmagań pana Piotra z Amazonią znajduje się w wydanej przez Niego książce "Świat oczyma Johnny'ego podróżnika". Zapraszamy do lektury!

Podróżnikowi dziękujemy za podzielenie się wrażeniami z wyprawy, natomiast licznie zgromadzonej publiczności za obecność. 

czytaj dalej na temat: SPOTKANIE AUTORSKIE - PIOTR MASŁOWSKI
DZISIAJ UPŁYWA TERMIN ODDANIA KSIĄŻEK WYPOŻYCZONYCH W DNIU 

Zegar

Kalendarium

Lipiec 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 38

W poprzednim tygodniu: 65

W tym miesiącu: 14

W poprzednim miesiącu: 322

Wszystkich: 13520