Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

BIBLIOTEKA BARDZIEJ DOSTĘPNA DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ

Utworzono dnia 16.12.2019
Czcionka:

Regulamin wypożyczania Czytaka Plus w Gminnej Bibliotece Publicznej w Nowem użyczonego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „LARIX” im. Henryka Ruszczyca w ramach projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2014” dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

I. Postanowienia ogólne. Niniejszy regulamin określa warunki wypożyczania odtwarzacza cyfrowych książek mówionych „Czytak Plus” Czytelnikom Gminnej Biblioteki Publicznej w Nowem. Akceptacja regulaminu następuje z chwilą jego podpisania przez osoby upoważnione do reprezentacji Gminnej Biblioteki Publicznej w Nowem.

II. Warunki wypożyczania Czytaka Plus Czytelnikom Biblioteki Publicznej § 1. Biblioteka może wypożyczać Czytaka Plus przede wszystkim czytelnikom biblioteki, którzy posiadają orzeczenie o niepełnosprawności z tytułu wzroku lub słabowidzącym Czytelnikom. Czytelnik wypożyczający Czytaka Plus jest zobowiązany do podania numeru tel., który jest konieczny do utrzymywania kontaktu pomiędzy Biblioteką a Czytelnikiem. Warunkiem wypożyczenia Czytaka Plus jest pisemne poświadczenie wypożyczenia przez Czytelnika lub jego prawnego opiekuna. § 2. Termin zwrotu Czytaka Plus nie może przekraczać 14 dni. Po tym okresie możliwe jest przedłużenie terminu zwrotu Czytaka Plus pod warunkiem aktywnego korzystania przez Czytelnika ze zbiorów cyfrowej książki mówionej dostępnych w Gminnej Bibliotece Publicznej w Nowem , jednak czas wypożyczenia nie może być dłuższy niż 60 dni. Po upływie terminu, na jaki został wypożyczony Czytak Plus, w razie jego nie zwrócenia, Biblioteka ma prawo do naliczenia kary umownej w wysokości 5 zł za każdy dzień zwłoki. Osoby nieoddające urządzenia w terminie nie mogą ponownie wypożyczać Czytaka Plus. § 3. Z chwilą wypożyczenia Czytaka Plus wraz z akcesoriami (zasilaczem, kartą SD 8 GB, kablem USB) i instrukcją obsługi, Czytelnik staje się za niego całkowicie odpowiedzialny i jest zobowiązany do zwrócenia go w oznaczonym terminie w takim stanie, w jakim został mu wypożyczony. W wypadku uszkodzenia Czytaka Plus, Czytelnik ponosi koszty jego naprawy nieobjęte gwarancją producenta. W wypadku całkowitego zniszczenia lub zagubienia Czytaka Plus, Czytelnik płaci odszkodowanie w wysokości odpowiadającej wartości sprzętu.

 

DZISIAJ UPŁYWA TERMIN ODDANIA KSIĄŻEK WYPOŻYCZONYCH W DNIU 

Zegar

Kalendarium

Marzec 2021
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 31

W poprzednim tygodniu: 76

W tym miesiącu: 31

W poprzednim miesiącu: 300

Wszystkich: 16077