Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Bezpłatne kursy e-learningowe w bibliotece

Utworzono dnia 30.09.2014
Czcionka:

Przyjdź do biblioteki i naucz się

 

języków obcych i fotografowania

 

BEZPŁATNIE!

Gminna Biblioteka Publiczna w Nowem wraz z Filią w Rychławie zapraszają na bezpłatne e-learningowe (komputerowe) kursy języków: angielskiego (poziomyA1-B2), niemieckiego (poziomy A1-B1), włoskiego (poziomA1) i hiszpańskiego  dla dorosłych. 

 

Do korzystania z kursu wystarczy komputer z dostępem do Internetu, mikrofon i słuchawki. Kurs składa się z kilku poziomów, podzielonych na  lekcje. Zawiera ponad tysiąc interaktywnych ćwiczeń, takich jak dialogi, gry czy fotolekcje. System weryfikuje poprawność ich wykonania i pozwala na bieżąco monitorować postępy w nauce. Przejście całości zajmuje rok – zakładając, że uczestnik będzie uczył się w bibliotece dwa razy w tygodniu. Taki rytm jest najbardziej efektywny i przynosi najlepsze rezultaty. Każdy, kto ukończy kurs, będzie potrafił porozumiewać się w języku obcym w sposób komunikatywny, a w przypadku poprawnego wykonania ponad 80% treści kursu, otrzyma certyfikat osiągnięcia danego poziomu biegłości według Rady Europy.

 

Kurs polecamy szczególnie tym osobom, które chciałyby nauczyć się komunikowania w języku obcym, gdyż ich rodzina mieszka za granicą. Zachęcamy do udziału także każdego, kto planuje wyjazd na wakacje lub chce zmienić pracę i podnieść swoje kwalifikacje zawodowe. Nauka języków obcych  będzie też atrakcyjna dla wszystkich, którzy po prostu chcą zrobić coś dla siebie. Wszyscy uczestnicy mogą liczyć na pomoc biblioteki w obsłudze komputera a także wsparcie w korzystaniu z samego kursu.

 

Zapraszamy także dzieci w wieku 6-12 lat na bezpłatny e-learningowy kurs języka angielskiego Funenglish.pl. Dzieci mogą korzystać z kursu samodzielnie –   potrzebny jest im tylko komputer z dostępem do Internetu.

 

Kurs funenglish.pl jest przeznaczony dla dzieci w wieku 6-12 lat. Składa się z kilkuset filmów, piosenek, edukacyjnych gier, fotolekcji i interaktywnych ćwiczeń. Łączy naukę z zabawą - dzięki czemu dzieci szybko zdobywają kolejne umiejętności językowe. Internetowy kurs funenglish.pl jako pierwszy w Polsce otrzymał akceptację Ministerstwa Edukacji Narodowej. Od 2011 roku jest bezpłatnie udostępniany bibliotekom publicznym, dzięki projektowi prowadzonemu przez firmę Funmedia, we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Funmedia udostępnia bezpłatnie bibliotekom  kurs języka angielskiego dla dzieci funenglish.pl.

 

Osoby zainteresowane nauką fotografowania zapraszamy na bezpłatny kurs Fotografia123.

 

Informacji na temat kursów komputerowych Angielski123, Niemiecki123, Włoski123,Hiszpański123, Fotografia123 oraz FunEnglish udzielają:

 

Dorota Kortas i Janusz Nowak – tel. 52-332-70-81;

Filia w Rychławie - Małgorzata Steinborn                

 

DZISIAJ UPŁYWA TERMIN ODDANIA KSIĄŻEK WYPOŻYCZONYCH W DNIU 

Zegar

Kalendarium

Marzec 2021
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 31

W poprzednim tygodniu: 76

W tym miesiącu: 31

W poprzednim miesiącu: 300

Wszystkich: 16077