Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

ZAJĘCIA BIBLIOTECZNE

Utworzono dnia 17.05.2019

Przesympatyczni goście z SOSW razem z bibliotekarką poznali historię zabawnego ptaszka, która wywołała mnóstwo emocji!

czytaj dalej na temat: ZAJĘCIA BIBLIOTECZNE

ZAJĘCIA BIBLIOTECZNE - GRUPA BIEDRONKI

Utworzono dnia 09.05.2019

9 maja Gminną Bibliotekę Publiczną w Nowem odwiedziły dzieci z Przedszkola Samorządowego w Nowem - Grupa Biedronki. Dzieci poznały tajniki pracy bibliotekarza i miały okazję zapoznać się z wirtualnymi wersjami bajki o "Kocie w butach" oraz legendy o "Smoku Wawelskim". Bibliotekarze dziękują serdecznie za aktywne uczestnictwo w zajęciach oraz piękne podziękowania z okazji przypadającego 8 maja Dnia Bibliotekarza. Do zobaczenia w bibliotece!

 

 

czytaj dalej na temat: ZAJĘCIA BIBLIOTECZNE - GRUPA BIEDRONKI

DZIEŃ BIBLIOTEKARZA

Utworzono dnia 09.05.2019

Wczoraj spędziliśmy Dzień Bibliotekarza  razem z naszymi zaprzyjaźnionymi bibliotekarzami z Biblioteki Publicznej Gminy Kwidzyn. Spotkanie przebiegło w przyjaznej atmosferze i zaowocowało między innymi wymianą doświadczeń z zakresu obsługi czytelników w programie "Sowa". Goście zwiedzili większość pomieszczeń zamkowych i mamy nadzieję, że będą mile wpominali pobyt w naszej placówcei urokliwym mieście.

Wszystkim bibliotekarzom życzymy satysfakcji z pracy, docenienia Waszych starań przez czytelników i tych, którzy odpowiadają za los bibliotek.

Wszystkiego najlepszego!

czytaj dalej na temat: DZIEŃ BIBLIOTEKARZA

SPOTKANIE DKK - POEZJE TOMASZA RÓŻYCKIEGO ORAZ ADAMA ZAGAJEWSKIEGO

Utworzono dnia 29.04.2019

 

26 kwietnia na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki omawialiśmy wybrane utwory poetyckie Tomasza Różyckiego oraz Adama Zagajewskiego. Spotkanie okazało się bardzo twórcze, albowiem interpretacja wybranych utworów doprowadziła do różnorodnych wniosków. Okazało się także, że merytoryczna dyskusja trwała dłużej, aniżeli dyskusje poświęcone prozie. Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu.  

 

czytaj dalej na temat: SPOTKANIE DKK - POEZJE TOMASZA RÓŻYCKIEGO ORAZ ADAMA ZAGAJEWSKIEGO

Goście ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowem

Utworzono dnia 29.04.2019

 

 

29 kwietnia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Nowem pojawili się goście  ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowem. Wizyta w naszej placówce była zwieńczeniem DNIA KSIĄŻKI. W czasie wizyty goście dowiedzieli się, jak wygląda obecnie proces wypożyczania, rezerwowania i zamawiania książek. Niektórzy uczestnicy spotkania założyi karty biblioteczne i wypożyczyli książki. Bibliotekarz zaprezentował także nowinki technologiczne, które wykorzystywane są w bibliotece (tablety i zainstalowane aplikacje naukowe). Do zobaczenia w bibliotece!

Facebook Srodowiskowego Domu Samopomocy w Nowem: https://www.facebook.com/%C5%9Arodowiskowy-Dom-Samopomocy-w-Nowem-282528422387806/

czytaj dalej na temat: Goście ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowem

SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANIĄ ANITĄ GŁOWIŃSKĄ

Utworzono dnia 15.04.2019

10. kwietnia Gminną Bibliotekę Publiczną w Nowem odwiedziła Pani Anita Głowińska, autorka bardzo popularnej wśród najmłodszych czytelników serii książeczek o Kici Koci. W trakcie spotkania pani Anita przeczytała dzieciom książeczkę "Kicia Kocia gra w piłkę". Następnie pisarka z cierpliwością odpowiadała na pytania dzieci.  Niektórzy czytelnicy wykazywali się bardzo dobrą znajomością treści książek. Po pamiątkowym zdjęciu nadszedł czas na autografy i indywidualne rozmowy. Nasi mali uczestnicy dostali w prezencie od wydawnictwa Media Rodzina wydzieranki z Kicią Kocią oraz kalendarze z planerem dla całej rodziny. Mamy nadzieję, że spotkanie spodobało się uczestnikom i zachęciło do czytania książek. Do zobaczenia w bibliotece!!!

  

czytaj dalej na temat: SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANIĄ ANITĄ GŁOWIŃSKĄ

PRZED SPOTKANIEM Z ANITĄ GŁOWIŃSKĄ

Utworzono dnia 09.04.2019

KICIA KOCIA DOTARŁA  JUŻ DO BIBLIOTEKI. Z NIECIERPLIWOŚCIĄ CZEKAMY NA AUTORKĘ!

czytaj dalej na temat: PRZED SPOTKANIEM Z ANITĄ GŁOWIŃSKĄ
DZISIAJ UPŁYWA TERMIN ODDANIA KSIĄŻEK WYPOŻYCZONYCH W DNIU 

Zegar

Kalendarium

Sierpień 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 11

W poprzednim tygodniu: 44

W tym miesiącu: 72

W poprzednim miesiącu: 270

Wszystkich: 13848