Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

SPOTKANIE AUTORSKIE - 08.11.2019r.

Utworzono dnia 13.11.2019

Marta Sapała to dziennikarka i pisarka. W tym roku wydała książkę "Na marne", w której porusza problem marnowania żywności.

Reportażystka bardzo wyczerpująco, ale rzeczowo odpowiadała na zadawane pytania. Autorka była przygotowana i potrafiła zainteresować licznie zgromadzonych czytelników. Spotkanie w wielu momentach przeradzało się w żywiołową dyskusję z widownią. Temat marnowania żywności jest bowiem wszystkim znany i bliski, bo jak mówi Marta Sapała, nie istnieją ludzie, którzy w ogóle nie marnują żywności.

 

 

czytaj dalej na temat: SPOTKANIE AUTORSKIE - 08.11.2019r.

NAGRODZENI W POWIATOWYM KONKURSIE CZYTELNICZYM

Utworzono dnia 05.11.2019

Nasi Najwspanialsi Czytelnicy. 
Laureatami w konkursie Najlepszy Czytelnik Powiatu Świeckiego zostali (od lewej):Aleksandra Czechowska, wyróżnienie kat. dorośli
Jolanta Kirszenstein, II miejsce kat. dorośli
Stanisława Kortas, wyróżnienie kat. dorośli
Fabian Laskowski, wyróżnienie specjalne
Aleksandra Zdunek, wyróżnienie kat. dorośli
Łucja Świtała, wyróżnienie kat. dzieci
Nikodem Kozłowski, II miejsce kat. młodzież
Renata Rykaczewska, II miejsce kat. dorośli
Lena Rykaczewska, I miejsce kat. dzieci

 

GRATULACJE!!!

czytaj dalej na temat: NAGRODZENI W POWIATOWYM KONKURSIE CZYTELNICZYM

NIESPODZIEWANA WIZYTA

Utworzono dnia 29.10.2019

25 października odwiedziła nas pochodząca z Nowego poetka Pani Zofia Daniel. W prezencie przekazała nam swoje dwa tomiki wierszy.
Dziękujemy!

czytaj dalej na temat: NIESPODZIEWANA WIZYTA

ZAJĘCIA BIBLIOTECZNE 16.10.2019r. Z WYCHOWANKAMI SOSW Z WARLUBIA

Utworzono dnia 17.10.2019

      

Wychowankowie internatu wraz z Panią Danutą Zaborowską po raz kolejny odwiedzili naszą placówkę. Na początku spotkania obejrzeli interaktywną wersję bajki o "Smoku wawelskim". Na każdej ze stron interaktywnej książki na dzieci czekało mnóstwo atrakcji, które wspólnie odkrywaliśmy. Na koniec spotkania bibliotekarz zaproponował zabawę z rozszerzoną rzeczywistością w aplikacji Quiver. Ten prosty program umożliwia "ożywienie" elementów z pozoru zwyczajnej dziecięcej kolorowanki i przedstawienie ich w postaci ruchomej grafiki 3D na ekranie tabletu. Niespodzianka polegała na tym, że dzieciom nie zdradziliśmy efektów, jakie przyniesie pokolorowanie obrazka. Zaskoczeniem były zatem wielobarwne, animowane kolorowanki. Miłośnicy nowych technologii świetnie się bawili odkrywając czekające na nich niespodzianki. Bibliotekarze dziękują serdecznie za wizytę i przepiękne autoportrety, które otrzymaliśmy. Do zobaczenia na kolejnych zajęciach bibliotecznych. 

czytaj dalej na temat: ZAJĘCIA BIBLIOTECZNE 16.10.2019r. Z WYCHOWANKAMI SOSW Z WARLUBIA

SPOTKANIE DKK - "UŁUDA" I "MIŁOŚĆ NA GIGANCIE"

Utworzono dnia 11.10.2019

Wczoraj odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Przedmiotem dyskusji były wyjątkowo dwie książki. Zarówno "Ułuda" Artura Cieślara, jak i "Miłość na gigancie" Anity Scharmach nie wzbudziły burzliwej dyskusji. Dyskusja przebiegała spokojnie, ale bardzo rzeczowo. Zachęcamy do lektury. 

     

czytaj dalej na temat: SPOTKANIE DKK - "UŁUDA" I "MIŁOŚĆ NA GIGANCIE"

Rezerwacje i zamówienia!!!

Utworzono dnia 08.10.2019

Przypominamy, że książki zarezerwowane czekają na odbiór przez 7 dni. Zamówione książki również będą czekały na odbiór 7 dni od momenu zwrotu książki przez poprzednika. Jeżeli czytelnik podał przy rejestracji adres e-mail, wówczas  informacja o czekającej książce do odbioru zostanie przekazana na wskazany adres poczty elektronicznej. Po 7 dniach rezerwacje i zamówienia będą kasowane, zatem prosimy o sprawdzanie poczty.

czytaj dalej na temat: Rezerwacje i zamówienia!!!

SPOTKANIE DKK - "Mazel tow" J.S. Margot

Utworzono dnia 06.09.2019

Wczoraj odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki po wakacyjnej przerwie. Przedmiotem dyskusji była książka pt."Mazel tow". W czasie wymiany zdań pojawiły się opinie czytelników na temat obyczajów i tradycji społeczności żydowskiej, albowiem książka poruszała właśnie ten temat. Zachęcamy do lektury.

 

czytaj dalej na temat: SPOTKANIE DKK - "Mazel tow" J.S. Margot
DZISIAJ UPŁYWA TERMIN ODDANIA KSIĄŻEK WYPOŻYCZONYCH W DNIU 

Zegar

Kalendarium

Marzec 2021
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 31

W poprzednim tygodniu: 76

W tym miesiącu: 31

W poprzednim miesiącu: 300

Wszystkich: 16077